Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób mogę zgłosić się ze swoją umową?

Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, dlatego, by zgłosić umowę do analizy, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej www.frankhelp.pl i przesłać skan umowy. Można również zadzwonić do biura obsługi klienta, albo zgłosić się do jednego z naszych partnerów na terenie całego kraju. Wszelkie formalności staramy się załatwiać zdalnie a dokumenty przesyłamy kurierem. Nasi klienci cenią sobie te wygodę i oszczędność czasu. Co będzie należało do moich obowiązków podczas współpracy? Po podpisaniu umowy i uiszczeniu wpłaty, wszystkimi formalnościami zajmują się specjaliści FrankHelp, w tym również informują klienta o postępach w sprawie. Jeżeli na etapie analizy otrzymaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty, w zakres działań kredytobiorcy wpisywać się będzie jedynie stawienie się w wyznaczonym terminie na rozprawach sądowych. Czy uczestnictwo w rozprawach jest obowiązkowe? Kredytobiorca jako strona zawierająca umowę, której dotyczy proces, musi stawić się w Sądzie i złożyć zeznania. Dotyczące okoliczności podpisania umowy kredytowej w banku. Trzeba jednak pamiętać, że podczas każdej rozprawy obecny jest prawnik, który stanowi wsparcie merytoryczne, a sama rozprawa ma charakter bardzo formalny.

Jakie mam szanse na wygraną?

Szanse na uzyskanie odszkodowania w dużej mierze zależą od zapisów zawartych w umowie oraz ewentualnych aneksów do umowy sporządzanych na przestrzeni lat spłacania kredytu. Właśnie dlatego jeszcze przed podpisaniem umowy z klientem, przeprowadzamy bezpłatną, niezobowiązującą analizę, by stwierdzić czy zawiera ona zapisy niedozwolone oraz czy umowy tej samej treści były już rozpatrywane przez sąd i jakie było stanowisko w tej sprawie. Ważnym aspektem są okoliczności podpisania umowy kredytowej czy klient był konsumentem czy prowadził dział gospodarczą, oraz na co były przeznaczone wypłacone środki. Tych aspektów jest spora ilość dlatego tak ważne jest zebranie całej dokumentacji oraz wnikliwy i szczery wywiad z klientem. Dopiero takie informacje pozwalają nam stwierdzić jak duże są szanse na wygraną.  Ostateczny wynik sporu jest wypadkową wielu okoliczności, łącznie ze znajomością prawa dotyczącego spraw „frankowych” i stosunkiem do nich konkretnych sędziów.

W jaki sposób FrankHelp pobiera wynagrodzenie? Wynagrodzenie podzielone jest na 2 etapy: opłata wstępna + „success fee” czyli procent od kwoty wygranej. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie ustalając obie stawki. Im większa opłata wstępna, tym mniejszy procent od wygranej. Dzięki takiej formie rozliczenia obu stronom zależy na jak najlepszym przeprowadzeniu sprawy – klientowi, ponieważ już na początku zaangażował środki, a nam – ponieważ od wysokości wygranej zależy druga część naszego wynagrodzenia.

Czy muszę uiszczać opłatę wstępną?

Dochodzenie odszkodowania przed sądem to poważny proces, w końcu pozywamy często potężną instytucję finansową. Z przygotowaniem dokumentacji, załatwianiem formalności wiążą się koszty jeszcze przed rozpoczęciem procesu. Dodatkowo my także mamy pewność, że klient, który zaangażował środki, nie wycofa się w połowie drogi do wygranej, bo np. zniechęci go czas trwania procesu albo konieczność zeznawania przed Sądem. Opłata wstępna jest więc dla nas zapewnieniem o determinacji w walce o wygraną i stanowi pokrycie kosztów wstępnych. Jak długo trwa analiza umowy i proces sądowy? Obecnie analiza umowy, w zależności od jej złożoności i aneksów trwa od 2 do 5 dni roboczych. Jednak należy mieć na uwadze, że po korzystnych orzeczeniach i wejściu w życie nowych przepisów, liczba klientów i składanych pozwów bardzo znacząco rośnie. Wydłuży to czas analizy ale także czas oczekiwania na terminy rozpraw, a w konsekwencji orzeczenia sądów. Właśnie dlatego warto jak najszybciej podjąć kroki mające na celu wygraną z bankiem.

Czy muszę uiszczać opłatę wstępną?

Dochodzenie odszkodowania przed sądem to poważny proces, w końcu pozywamy często potężną instytucję finansową. Z przygotowaniem dokumentacji, załatwianiem formalności wiążą się koszty jeszcze przed rozpoczęciem procesu. Dodatkowo my także mamy pewność, że klient, który zaangażował środki, nie wycofa się w połowie drogi do wygranej, bo np. zniechęci go czas trwania procesu albo konieczność zeznawania przed sądem. Opłata wstępna jest więc dla nas zapewnieniem o determinacji w walce o wygraną i stanowi pokrycie kosztów wstępnych.

Czy masz jakieś pytania?

_

Czy masz jeszcze pytania? Jeśli tak, napisz do nas przez formularz kontaktowy. Odpowiemy maksymalnie w ciągu 24h.

Zapytaj nas

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.