Gdzie odbywają się sprawy frankowe?


Dla Frankowiczów rozpoczynających walkę o nadpłacone pieniądze jedną z dość istotnych kwestii jest miasto, gdzie odbywają się rozprawy w sprawach frankowych, zwłaszcza gdy kancelaria ich obsługująca ma siedzibę w innym mieście.
Sprawy mogą być zakładane w miejscu zamieszkania kredytobiorcy. Z uwagi na doświadczenie naszych prawników, rekomendujemy przenoszenie spraw do Warszawy, gdzie nasi prawnicy i cała kancelaria są już znani, a jedocześnie orzecznictwo jest bardzo pozytywne dla Frankowiczów, również z uwagi na ilość rozpatrywanych spraw. Jeśli sprawa zdaniem naszych prawników ma małe szanse na wygraną – przenosimy sprawę tam, gdzie szanse na wygraną będą znacznie większe.
Odgórnie trzeba założyć, że stawiennictwo na rozprawę jest obowiązkowe. Natomiast coraz częściej zdarzają się przypadki, że klient nie był przesłuchiwany, z uwagi na dokładne przygotowanie pozwu i jego treści merytoryczne, wyliczenia przygotowane przez naszych specjalistów czy okoliczności umowy kredytowej z danym bankiem. Istotnym elementem jest ilość spraw złożonych do sądu tego samego banku.
Jeśli sędzia jest już zaznajomiony z okolicznościami podpisywania umowy, wymaga zeznań strony. Z naszej strony robimy wszystko, aby jak najmniej angażować klienta w sprawę.
Zdarza się, że stawiennictwo jest konieczne, jednak najczęściej jest to jedna 2-3 godzinna rozprawa, a wyjazd do Warszawy jest niewspółmiernie małym wysiłkiem w stosunku do szans na wygraną. Sądy są dziś mocno obłożone sprawami frankowymi, dlatego coraz częściej liczba przesłuchiwanych świadków jest ograniczana do minimum.

Komentarze zostały wyłaczone

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.