BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY CHF
Skip to content

Jak banki zniechęcają Frankowiczów i bronią się przed Sądem?

Jak donoszą portale informacyjne i sami zainteresowani, kolejne banki próbują utrudnić Frankowiczom wniesienie sprawy do Sądu, gdyż tam coraz częściej przegrywają. Każdy rezygnujący ze sprawy Frankowicz to dla nich czysty zysk, dlatego banki robią co mogą, by zniechęcić do rozprawy kredytobiorców. Robią to najczęściej na 3 sposoby:

* Dokumenty dotyczące kredytu wydawane są bardzo opornie, czas oczekiwania na dokumentację znacząco się wydłuża nawet do 2 miesięcy.

* Wzrastają opłaty za wydanie dokumentacji. Banki podnoszą opłaty, by nie wszystkich Frankowiczów było stać na pozyskanie dokumentów dotyczących umowy kredytowej. Standartowo opłata wynosi od 200 do 400 zł, jednak banki próbują podnosić ją nawet do 3 tys. zł.

* Pojawiają się głosy, że przedstawiciele banków dzwonią do klientów i próbują zniechęcać Frankowiczów do współpracy z kancelariami prawnymi, albo w ogóle namawiają do odstąpienia od procesu.

To tylko pokazuje, jak bardzo banki obawiają się kolejnych spraw, które z dużym prawdopodobieństwem mogą przegrać. Frankowicze powinni się jednak spieszyć, ponieważ sytuacja finansowa niektórych banków w związku z przegranymi sprawami zaczyna się pogarszać.

Zawalcz o swoje pieniądze – prześlij swoją umowę kredytową do analizy na adres biuro@frankhelp.pl


Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Frankowicze nadal pozostawieni sami sobie – Sąd Najwyższy decyzji nie podjął.

Frankowicze nadal pozostawieni sami sobie – Sąd Najwyższy decyzji nie podjął.
2 września 2021r. odbyło się długo oczekiwane posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, które miało rozstrzygnąć sprawę setek tysięcy Frankowiczów w...

Uchwała Izby Cywilnej SN – na co właściwie mamy czekać?

Uchwała Izby Cywilnej SN – na co właściwie mamy czekać?
Od wielu miesięcy trwa oczekiwanie na zapowiadaną przez Izbę Cywilną Sądu Najwyższego uchwałę, która ma wskazać jasny kierunek orzekania przez...

Co wnosi do spraw frankowych posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego?

Co wnosi do spraw frankowych posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego?
Wielu Frankowiczów oczekuje na spotkanie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego 11 maja 2021 roku. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy...