BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY CHF
Skip to content

Jak wybierać kancelarię z którą podejmuje się współpracę?

statystyki_frankowe

Coraz lepsze warunki dla Frankowiczów, ilość wygrywanych spraw i coraz więcej informacji w mediach – wszystko to sprawia, że wiele firm i prawników chce wykorzystać modę, pomóc Frankowiczom i dzięki temu rozwinąć nowy biznes. Niestety często bywa to pomysł realizowany przy okazji, albo zainicjowany przed chwilą, a Frankowicze pokładają w tych ludziach całe nadzieje i często ostatnie oszczędności. Należy więc bardzo uważać, do kogo zwracamy się o pomoc. Od tego będzie zależało, czy nasza sprawa zakończy się wygraną czy zawodem i rozczarowaniem. Właśnie dlatego przeglądając dziesiątki ofert, wielu Frankowiczów zadaje sobie pytanie „Jak wybrać kancelarię, która pomoże nam w walce z bankiem?”.

Oczywiście moglibyśmy śmiało polecić naszych specjalistów, ale warto też powiedzieć dlaczego. Zanim klient rozpocznie współpracę warto dokładnie zapoznać się z umową, nie podpisywać niczego pod presją czasu. Umowa współpracy powinna być jasna, zrozumiała i zakładać możliwość indywidualnego dostosowania warunków współpracy. Wielostronicowe umowy, pisane według jednego schematu, zawierające wiele niezrozumiałych słów i określeń powinny wzbudzić czujność. 

Warto sprawdzać, czy dana firma rzeczywiście jest kancelarią czy wyłącznie podaje się za kancelarię posiadając to słowo w nazwie. Najlepiej będzie sprawdzić czy osoby, którym powierzamy sprawę, mają na koncie konkretne wygrane. Pierwsze sprawy wygrane przez naszych prawników były już w 2017 roku, na długo przed wyrokiem TSUE, a z każdym miesiącem przybywa kolejnych prawomocnych wyroków. Warto sprawdzić, co dokładnie obejmuje umowa współpracy i czy nie ma w niej żadnych ukrytych kosztów. 

W Frank Help zawsze przedstawiamy naszym klientom prostą, a zarazem konkretną umowę współpracy, którą dodatkowo jesteśmy gotowi wytłumaczyć. Nasi prawnicy cieszą się nieposzlakowaną opinią i coraz częściej zajmują głos w tematach frankowych w topowych gazetach, telewizjach i portalach internetowych. Przed podpisaniem umowy zawsze dokonujemy bezpłatnej analizy umowy kredytowej, aby klient miał pewną świadomość, jakie są szanse na wygraną i z czego one wynikają. Dodatkowo wskazujemy, jakiej kwoty może się spodziewać klient w przypadku wygranej. 

Dlaczego warto wybrać kancelarię, która specjalizuje się wyłącznie w kredytach frankowych? 

Doświadczenie i ilość prowadzonych spraw sprawia, że jesteśmy w stanie przewidywać kolejne ruchy i kolejne kroki. Pracując z doświadczoną w sprawach frankowych kancelarią klient wcześniej dowiaduje się jaki będzie przebieg postępowania. Każdy klient przygotowywany jest do rozprawy przez swojego pełnomocnika ( nigdy nie wysyłamy do Sądu aplikantów na rozprawy). Mając doświadczenie przy sprawach, których umowy wyglądały dokładnie tak samo, znając już świadków, którzy są regularnie powoływani przez bank – wiemy o co powinniśmy zapytać klienta i na jaki scenariusz powinien być przygotowany. Stając w sądzie przeciwko bankom musimy mieć świadomość, że jest to podmiot korporacyjny, mający duży kapitał i reprezentowany przez topowe kancelarie, które obsługują dla banku tylko takie sprawy. Przy walce o tak duże i ważne dla klientów pieniądze nie można pozwolić sobie, by korzystać z usług kancelarii, która sprawy frankowe traktuje jako jedne z wielu. Nasi prawnicy całą swoją renomę opierają właśnie na wygranych w sprawach frankowych. 


Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Frankowicze nadal pozostawieni sami sobie – Sąd Najwyższy decyzji nie podjął.

Frankowicze nadal pozostawieni sami sobie – Sąd Najwyższy decyzji nie podjął.
2 września 2021r. odbyło się długo oczekiwane posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, które miało rozstrzygnąć sprawę setek tysięcy Frankowiczów w...

Uchwała Izby Cywilnej SN – na co właściwie mamy czekać?

Uchwała Izby Cywilnej SN – na co właściwie mamy czekać?
Od wielu miesięcy trwa oczekiwanie na zapowiadaną przez Izbę Cywilną Sądu Najwyższego uchwałę, która ma wskazać jasny kierunek orzekania przez...

Raport NPB: Kurs CHF do 5,45 zł?!

Raport NPB: Kurs CHF do 5,45 zł?!
Chyba każdy, kto zaciągnął kredyt w walucie obcej, w której nie zarabia, wiele razy doświadczał bezsilności jaka towarzyszy rosnącej wartości...