BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY CHF
Skip to content

Jak wybierać kancelarię z którą podejmuje się współpracę?

statystyki_frankowe

Coraz lepsze warunki dla Frankowiczów, ilość wygrywanych spraw i coraz więcej informacji w mediach – wszystko to sprawia, że wiele firm i prawników chce wykorzystać modę, pomóc Frankowiczom i dzięki temu rozwinąć nowy biznes. Niestety często bywa to pomysł realizowany przy okazji, albo zainicjowany przed chwilą, a Frankowicze pokładają w tych ludziach całe nadzieje i często ostatnie oszczędności. Należy więc bardzo uważać, do kogo zwracamy się o pomoc. Od tego będzie zależało, czy nasza sprawa zakończy się wygraną czy zawodem i rozczarowaniem. Właśnie dlatego przeglądając dziesiątki ofert, wielu Frankowiczów zadaje sobie pytanie „Jak wybrać kancelarię, która pomoże nam w walce z bankiem?”.

Oczywiście moglibyśmy śmiało polecić naszych specjalistów, ale warto też powiedzieć dlaczego. Zanim klient rozpocznie współpracę warto dokładnie zapoznać się z umową, nie podpisywać niczego pod presją czasu. Umowa współpracy powinna być jasna, zrozumiała i zakładać możliwość indywidualnego dostosowania warunków współpracy. Wielostronicowe umowy, pisane według jednego schematu, zawierające wiele niezrozumiałych słów i określeń powinny wzbudzić czujność. 

Warto sprawdzać, czy dana firma rzeczywiście jest kancelarią czy wyłącznie podaje się za kancelarię posiadając to słowo w nazwie. Najlepiej będzie sprawdzić czy osoby, którym powierzamy sprawę, mają na koncie konkretne wygrane. Pierwsze sprawy wygrane przez naszych prawników były już w 2017 roku, na długo przed wyrokiem TSUE, a z każdym miesiącem przybywa kolejnych prawomocnych wyroków. Warto sprawdzić, co dokładnie obejmuje umowa współpracy i czy nie ma w niej żadnych ukrytych kosztów. 

W Frank Help zawsze przedstawiamy naszym klientom prostą, a zarazem konkretną umowę współpracy, którą dodatkowo jesteśmy gotowi wytłumaczyć. Nasi prawnicy cieszą się nieposzlakowaną opinią i coraz częściej zajmują głos w tematach frankowych w topowych gazetach, telewizjach i portalach internetowych. Przed podpisaniem umowy zawsze dokonujemy bezpłatnej analizy umowy kredytowej, aby klient miał pewną świadomość, jakie są szanse na wygraną i z czego one wynikają. Dodatkowo wskazujemy, jakiej kwoty może się spodziewać klient w przypadku wygranej. 

Dlaczego warto wybrać kancelarię, która specjalizuje się wyłącznie w kredytach frankowych? 

Doświadczenie i ilość prowadzonych spraw sprawia, że jesteśmy w stanie przewidywać kolejne ruchy i kolejne kroki. Pracując z doświadczoną w sprawach frankowych kancelarią klient wcześniej dowiaduje się jaki będzie przebieg postępowania. Każdy klient przygotowywany jest do rozprawy przez swojego pełnomocnika ( nigdy nie wysyłamy do Sądu aplikantów na rozprawy). Mając doświadczenie przy sprawach, których umowy wyglądały dokładnie tak samo, znając już świadków, którzy są regularnie powoływani przez bank – wiemy o co powinniśmy zapytać klienta i na jaki scenariusz powinien być przygotowany. Stając w sądzie przeciwko bankom musimy mieć świadomość, że jest to podmiot korporacyjny, mający duży kapitał i reprezentowany przez topowe kancelarie, które obsługują dla banku tylko takie sprawy. Przy walce o tak duże i ważne dla klientów pieniądze nie można pozwolić sobie, by korzystać z usług kancelarii, która sprawy frankowe traktuje jako jedne z wielu. Nasi prawnicy całą swoją renomę opierają właśnie na wygranych w sprawach frankowych. 


Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Frankowicze nadal pozostawieni sami sobie – Sąd Najwyższy decyzji nie podjął.

Frankowicze nadal pozostawieni sami sobie – Sąd Najwyższy decyzji nie podjął.
2 września 2021r. odbyło się długo oczekiwane posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, które miało rozstrzygnąć sprawę setek tysięcy Frankowiczów w...

Uchwała Izby Cywilnej SN – na co właściwie mamy czekać?

Uchwała Izby Cywilnej SN – na co właściwie mamy czekać?
Od wielu miesięcy trwa oczekiwanie na zapowiadaną przez Izbę Cywilną Sądu Najwyższego uchwałę, która ma wskazać jasny kierunek orzekania przez...

Co wnosi do spraw frankowych posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego?

Co wnosi do spraw frankowych posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego?
Wielu Frankowiczów oczekuje na spotkanie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego 11 maja 2021 roku. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy...