BEZPŁATNA ANALIZA UMOWY CHF
Skip to content

Na co zwrócić uwagę wybierając kancelarię frankową?

Temat odszkodowań dla Frankowiczów staje się gorący, zwłaszcza kiedy za sprawą orzeczenia Rzecznika TSUE, szanse na wygraną znacząco wzrosną. Frankowicze, którzy chcą wytoczyć proces bankowi, w pierwszej kolejności potrzebują podjąć decyzję komu powierzyć swoją umowę i pełnomocnictwo do reprezentowania go w sądzie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę:

1. Czy kancelaria specjalizuje się w kredytach frankowych?
Radcy prawni zajmują się dziesiątkami różnych spraw, w często bardzo różnych obszarach. Kredyty frankowe mogą być tylko jednym z obszarów ich działalności, przez co ich wiedza oraz doświadczenie w Twojej sprawie będzie mniejsze. Ponieważ korzystne dla frankowiczów warunki pojawiły się niedawno, niewiele kancelarii zdążyło posiąść zaawansowaną wiedzę w tym zakresie, by skutecznie reprezentować Cię przed sądem.

2. Kto w rzeczywistości zajmie się Twoją sprawą?
Brak wiedzy i doświadczenia w temacie kredytów frankowych w połączeniu z dużym zainteresowaniem ze strony Frankowiczów sprawia, że prestiżowe kancelarie z chęcią przyjmują sprawy, a potem pozlecają je innym specjalistom, albo na rozprawie pojawiają się aplikanci. W efekcie prestiżowa jest tylko cena obsługi prawnej, ale już sama jej realizacja może pozostawiać wiele do życzenia. Koniecznie zwróć na to uwagę!

3. Czy Twoja kancelaria część wynagrodzenia pobiera jako procent od wygranej?
Kancelaria, która Cię reprezentuje powinna być równie mocno zainteresowana wygraną, co Ty. Nie warto podejmować współpracy, w której całość kosztów ponosisz z góry i oczekujesz rok czy dwa na wyrok sądu. Najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie to część płatna z góry i część po wygranym procesie.

4. Czy Twoja kancelaria posiada pierwsze wygrane w temacie kredytów frankowych?
Mówi się, że najlepszą miarą skuteczności są efekty. Wielu naszych klientów wybiera nas m.in.
dlatego, że możemy pochwalić się wygraną 1,96 MLN ZŁ. Dokonując wyboru firmy lub kancelarii zapytaj jakie mają doświadczenie i efekty w prowadzeniu spraw frankowiczów.


Oceń artykuł:

Średnia ocen użytkowników: 5.0

(Na podstawie 198 opinii)

Inne wpisy z tej kategorii

Czy można odstąpić od umowy kredytu hipotecznego?

Czy można odstąpić od umowy kredytu hipotecznego?
Zawarcie kredytu hipotecznego to poważna decyzja, wiążąca się z wieloletnimi zobowiązaniami finansowymi. Mimo staranności w podjęciu tej decyzji, w życiu...

Co to jest weksel i dlaczego warto go poznać?

Co to jest weksel i dlaczego warto go poznać?
Weksel to popularny instrument finansowy, który znajduje zastosowanie zarówno w biznesie, jak i w codziennych transakcjach. Choć na pierwszy rzut...

Nieważność czynności prawnej – kiedy ją stwierdzamy?

Nieważność czynności prawnej – kiedy ją stwierdzamy?
Zgodnie z art. 353^1 Kodeksu cywilnego, strony zawierające umowę mają swobodę w kształtowaniu stosunku prawnego, pod warunkiem, że jego treść...